JIŽ DEVÁTÝ ROČNÍK DĚTSKÉHO SPORTOVNĚ BRANNÉHO DNE V KPO ZAČNE VE VSTUPNÍM AREÁLU TVRZE HŮRKA V SOBOTU 26. 5. 2018 V 9:00.

Autor: Webmaster <webmaster(at)armyfort.com>, Téma: Akce, Vydáno dne: 22. 05. 2018

Zápis a start účastníků bude probíhat do 11:00. Na začátku akce obdrží děti registrační kartičku pro zapisování potvrzení účasti v jednotlivých disciplínách, případně bodů získaných v disciplínách a dále malé občerstvení na cestu (v podobě nápoje a sladkostí). Následně se účastníci postupně přesunou (včetně svého doprovodu) pod vedením organizátorů ze vstupního areálu podzemím tvrze Hůrka až na její povrch, odkud sestoupí směrem k lehkým objektům č 111 a 112 a dále až do Vojenského muzea Králíky (VMK).

Celá uvedená trasa bude zahrnovat řadu sportovních a soutěžních stanovišť i naučné disciplíny, některé z nich budou zcela nové a netradiční! (Př. dobrodružná lanovka, tunel odvahy, schodiště vytrvalosti, malý pyrotechnik, střelba z luku a ze vzduchovky, hod granátem na cíl...) Nebude chybět prohlídka plně vybavené a k obraně připravené pevnůstky vzor 37 - řopíku... Tou organzátoři účastníkům Dětského sportovně branného dne v KPO připomenou 80. výročí "částečné mobilizace" čs. branné moci v květnu 1938. Ve zbrani tenkrát stálo 383 000 mužů...

 

Ti nejšikovnjší malí obránci Vlasti vyzkouší, jak nesnadné bylo pro národní hrdiny Josefa Gabčíka a Jana Kubiše zabít kata českého národa Heydricha... Organizátoři tak připomenou 76. výročí atentátu - nejvýznamnější akce čs. odboje...

 

Tak jako v letech minulých si některé disciplíny budou moci vyzkoušet i rodiče a prarodiče. Časová náročnost se podle věku a zdatnosti dětí bude pohybovat od cca 180-220 minut.

 

Zakončení programu je situováno tradičně do prostoru Vojenského muzea Králíky, které poskytne sociální zázemí a především další atrakce (laserová střelnice, ukázky bojového umění Musado, práce psa Celní správy a vyvrcholení - jízdu bojovým vozidlem pěchoty). Ve VMK dětští účastníci obdrží drobné dárky a také občerstvení - grilované párky/klobásy, pečivo, nápoj.